Pompy ciepła

Postaw na ekonomię, ekologię i komfort! Pompy ciepła są urządzeniami, które odzyskują ciepło z powietrza zewnętrznego, nawet, gdy za oknem jest zimno. Wykorzystują sprężarkę elektryczną. Sprawdzają się przy ogrzewaniu mieszkania lub domu.

Działają cicho i dyskretnie. Zaletą korzystania z nich są dużo niższe rachunki za prąd.

Pompa ciepła warto!

Warto zaznaczyć, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest wspierane przez Unię Europejską. Przyczynia się to do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Korzystanie z pompy ciepła w połączeniu z na przykład ogrzewaniem podłogowym zapewni mieszkańcom komfort. Ponadto nieruchomości, w których jest taka właśnie instalacja grzewcza osiągają wyższe ceny na rynku.

Tym samym takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach, czy domach, ale również w firmach. W końcu pracownikom także warto zapewnić wygodę i komfort pracy, a przy tym można zaoszczędzić na kosztach utrzymania przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

Pompy ciepła są bardziej komfortowe w użytkowaniu, niż piece na opał. Działają w sposób cichy i automatyczny. Nie trzeba codziennie dokładać opału, a temperaturę w pomieszczeniach można regulować na przykład dzięki zastosowaniu termostatu.

Urządzenie to nie wydziela szkodliwych substancji, czyli dymu i spalin. To wszystko sprawia, że korzystanie z niego jest bardzo praktyczne, a przy tym nie szkodzimy naszemu zdrowiu i środowisku.

Dlaczego warto wybrać Ataco
Indywidualne podejście
Przygotujemy projekt Twojej instalacji w oparciu o wykonany audyt, tak aby spełniała Twoje oczekiwania.
Wieloletnie doświadczenie
Mamy ponad 15 lat doświadczenia, więc z nami możesz być spokojny, że wszystko zostanie realizowane zgodnie z najwyższymi standardami.
Profesjonalny montaż
Nasza doświadczona ekipa wykona profesjonalny montaż Twojej instalacji. Z nami masz pewność że instalacja zostanie wykonana prawidłowo.
Oszczędności
Pomożemy Ci uzyskać najkorzystniejsze dofinansowania na instalacje. Ciesz się z niższych rachunków na lata.
Podłączenie i szybki serwis
Uruchomimy Twoją instalację i aplikację do monitoringu. Sprawdzimy poprawność działania.
Ekologiczne rozwiązania dla domu
Czym jest program "Mój Prąd 5.0" ?
Program "Czyste Powietrze 2023"

Dzięki naszym rozwiązaniom możesz stworzyć dom zero-energetyczny. Nasze produkty i usługi, powiązane ze sobą tworzą spójną całość, uzupełniając się nawzajem. Jeśli teraz interesuje Cię tylko fotowoltaika, ale w najbliższym czasie planujesz rozbudowę systemu o pompę ciepła czy magazyn energii, możesz być pewien, że dobierzemy instalację tak, by perfekcyjnie współpracowała z dodatkowymi elementami. 

Jak to działa?

Fotowoltaika pozwala czerpać czystą i darmową energię ze słońca. Pompa ciepła, aby ogrzać dom, potrzebuje energii z natury (powietrze), ale także energii elektrycznej. Prawidłowo dobrana instalacja PV pokryje zapotrzebowanie na prąd wszystkich urządzeń w Twoim domu, jak i pompy ciepła. Dzięki temu będziesz ogrzewać nie tylko tanio, ale i ekologicznie. 

Wybierz ATACO

Chcesz jeszcze większej niezależności od dostaw energii z sieci? Postaw na magazyn energii, dzięki któremu Twój dom będzie niemal całkowicie zero-energetyczny. Dzięki temu urządzeniu zwiększysz autokonsumpcję czystej energii z fotowoltaiki. Jak? W dzień, gdy instalacja produkuje więcej energii niż potrzebujesz, zostanie ona przekazana do magazynu, skąd odbierzesz ją, gdy produkcja ustanie tzn. wieczorem. Pozwoli to na ograniczenie poboru prądu z sieci, który jak wiemy, w dużej mierze pochodzi z konwencjonalnych źródeł.

Dokładnie w sobotę – 22.04.2023 uruchomiony został nabór wniosków o dofinansowanie w programie Mój Prąd 5.0. W piątej edycji programu nadal wspierane jest finansowanie prosumentów, którzy wytwarzają energię elektryczną na potrzeby gospodarstw domowych. Mój Prąd 5.0 skierowany jest do prosumentów, którzy na dzień składania wniosku posiadają przyłączoną mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy od 2 kWh do 10 kWh i rozliczają się za wyprodukowaną energię elektryczną w systemie net-billing lub udokumentują przejście na nowy system rozliczeń, jeżeli mikroinstalacja rozliczana jest w systemie net-metering.

Do kiedy można złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć od 22.042023 do 22.12.2023 lub do wyczerpania puli. Istnieje możliwość, że ta edycja programu będzie ostatnią. Zainteresowanie wersją 4+ było bardzo duże, a kwoty wsparcia są wysokie, dlatego warto złożyć wniosek jak najwcześniej, ponieważ pula może szybko ulec wyczerpaniu. Specjaliści z Budotom chętnie pomogą w uzyskaniu dofinansowania, a nawet złożą wniosek w Twoim imieniu – o szczegółach piszemy w ostatnim punkcie tego artykułu.

Jaka jest wysokość dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0 i na co możesz je otrzymać?

Łączna maksymalna wysokość dofinansowania wynosi nie więcej niż 58 tys. zł (lub 54 tys. jeżeli wnioskodawca rozlicza się w systemie opustów tzw. net-metering) dla jednego Punktu Poboru Energii (PPE). Do dofinansowania można zgłosić tylko jeden element z każdej grupy kosztów.

2023 rok to nowe, korzystniejsze dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.

Wyższe dofinansowanie

W tegorocznej wersji Programu Czyste Powietrze Dotacja może wynosić do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Dla kogo?

Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Wypełnij formularz kontaktowy

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą najszybciej jak to możliwe

  Imię i nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Temat (wymagane)

  Wiata fotowoltaiczna

  Carport to idealna alternatywa dla osób, które nie mają miejsca na dachu swojego budynku bądź jest on zacieniony lub nachylony w niewłaściwym kierunku.

  Konstrukcje stalowe

  Carport to idealna alternatywa dla osób, które nie mają miejsca na dachu swojego budynku bądź jest on zacieniony lub nachylony w niewłaściwym kierunku.

  Pompy ciepła

  Carport to idealna alternatywa dla osób, które nie mają miejsca na dachu swojego budynku bądź jest on zacieniony lub nachylony w niewłaściwym kierunku.

  Fotowoltaika

  Carport to idealna alternatywa dla osób, które nie mają miejsca na dachu swojego budynku bądź jest on zacieniony lub nachylony w niewłaściwym kierunku.
  Sprawdź nas!

  Nasze wiaty fotowoltaiczne są dostosowane indywidualnie dla potrzeb klienta. Sprawdź ile możesz zyskać przy instalacji pompy ciepła lub paneli fotowoltaicznych.  Stawiamy konstrukcje stalowe, w tym hale, domy i nie tylko!

  Powered by @Jrise